Yönetim Kurulu

 
Çağlar Göğüş

Çağlar Göğüş

Yönetim Kurulu Başkanı
 
Ahmet Vural Akışık

Ahmet Vural Akışık

Yönetim Kurulu Üyesi
Vedat Mungan

Vedat Mungan

Yönetim Kurulu Üyesi
Bora Yalınay

Bora Yalınay

Yönetim Kurulu Üyesi
 
Ertunç Soğancıoğlu

Ertunç Soğancıoğlu

Murahhas Aza-Genel Müdür
 

Çağlar Göğüş

Çağlar Göğüş

Yönetim Kurulu Başkanı

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Üniversitesi’nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand’da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danışmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı.

Ardından Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem Avrupa, Orta Doğu, Afrika hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak’ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü. Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Ahmet Vural Akışık

Ahmet Vural Akışık

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Ahmet Vural Akışık, orta ve lise eğitimini Robert Kolej'de tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisansını ODTÜ'de tamamlamış, ardından Kaliforniya Üniversitesi Berkeley'de, İstatistik Teorisi doktorası yapmıştır. Kaliforniya Üniversitesi Berkeley ve ODTÜ'de öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Profesyonel iş hayatına Pamukbank’ta başlayan Akışık, 1984 yılında İnterbank’a CEO olarak atanmıştır. 1988 yılında, Türkiye'nin ilk yatırım bankası olarak sermaye piyasaları ve kurumsal finansman dallarında faaliyet gösteren Türk Merchant Bank'ı kurup burada Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak 1997 yılına kadar yaklaşık 10 yıl görev yapmıştır.

1997 yılında Dışbank'a CEO olarak atanmış; Banka’nın yeniden yapılandırılmasını üstlenerek üç yıl içinde Dışbank'ı az şubeli bir ihtisas bankasından Türkiye'nin önde gelen çok şubeli bir bankasına dönüştürmüştür. 2001 yılında devletin elinde bulunan bankaların yeniden yapılandırılması için özel bir görevle Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu’na Başkan olarak davet edilmiştir. Bu görevinde kamu bankalarının çağdaş bankacılığın ve uluslararası rekabetin gereklerine göre çalışıp özelleştirmeye hazırlanmalarını sağlayacak biçimde finansal ve organizasyonel yeniden yapılandırılmalarını başarıyla tamamladıktan sonra yeniden Dışbank’a dönerek görevine devam etmiştir

Dr. Ahmet Vural Akışık, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve İcra Kurulu Üyeliği, Petrol Ofisi A.Ş. (POAŞ) ve Ray Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Sınai Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Geçmişte Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve İstanbul Eğitim Vakfı Kurucu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Vedat Mungan

Vedat Mungan

Yönetim Kurulu Üyesi

Vedat Mungan, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, takip eden yıllarda Manchester Business School ve IBU Ortak Programı ile Executive MBA Programını tamamlamıştır.

1993 yılında Garanti Bankası Sistem Organizasyon Müdürlüğü’nde bankacılık kariyerine başlayan Mungan, 1994 yılında İktisat Bankası T.A.Ş’ye Kurumsal ve Ticari Bankacılık Yetkilisi olarak geçmiş ve 1996 yılında Kurumsal, Ticari Bankacılık Yönetmeni olmuştur. 1998 yılında Sümerbank A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde Kurumsal – Ticari Bankacılık Grup Başkanı olarak görev aldıktan sonra; 1999 yılında Finansbank A.Ş.’ye geçerek burada çeşitli üst yönetim kademelerinde görev almış ve ağırlıklı olarak Kurumsal, Ticari, Yatırım Bankacılığı ve Proje Finansmanı konularında önemli ve başarılı projelerin gerçekleşmesini sağlamış, bu iş kollarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden Mungan, 2010 yılında Bankacılık kariyerine son vererek Alfa Uluslararası İnşaat Taahhüt Grubu'na CEO olarak katılmıştır.

Vedat Mungan 2017 tarihi itibariyle Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'ye Stratejik Planlama ve İş Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır. Doğan Grubu Şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Ayhan Sırtıkara

Ayhan Sırtıkara

Yönetim Kurulu Üyesi

Ayhan Sırtıkara, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimin’den mezun olmuştur.

2003 yılında Sanko Holding’te kariyerine başlayan Sırtıkara, 2005-2010 yılları arasında Doğan Yayın Holding’de Denetim Müdürü olarak görev yapmıştır. Doğan Şirketler Grubu Holding’de görevine Genel Sekreter olarak devam etmektedir.

Ayrıca Doğan Grubu Şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Bora Yalınay

Bora Yalınay

Yönetim Kurulu Üyesi

Bora Yalınay'ın denetim alanında faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde ve halka açık yerel ve uluslararası şirketlerde, 20 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Uzman olduğu alanlar arasında finansal yeniden yapılandırma, yatırımcı ve analist ilişkileri, finansman, halka arz, maliyet optimizasyonu, finansal planlama ve analiz gibi alanlar yer almaktadır. Bora Yalınay, 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olmuştur. Kariyerine 1997 yılında Deloitte denetim firmasının İstanbul ofisinde başlamış ve en son kıdemli müdür pozisyonunda bulunmuştur. Kendisi, 2000 ve 2002 yılları arasında Deloitte Kanada ofisinde de görev yapmıştır.

10 yılı aşkın denetim tecrübesinden ve 1 senelik bir Yaysat mali kontrol deneyiminden sonra, 2009 yılında Yıldız Holding Grup Finansal Kontrol Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. 2010 ve 2016 yılları arasında Ülker Bisküvi CFO'su olarak görev yapmıştır. 2010 yılında şirketin yeniden finansal yapılanma ile başlayan sürecinde birçok şirket satınalması, şirket satışı ve şirket birleşmeleri projelerini yürütmüş, 1 milyar ABD doları değerinde yurtdışı finansman projelerini tamamlamış, 2013 yılında ikincil halka açılma sürecine liderlik etmiştir. 2015-2016 yılları arasında ise Ülker Biskuvi'nin Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır, Romanya, Kazakistan, Lübnan ve Pakistan operasyonlardan sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu görevi esnasında, altı farklı coğrafyada 200'den fazla mali işler uzmanından oluşan bir ekibi yönetmiştir.

Yalınay, 2016-2019 yılları arasında dünyanın en büyük altıncı cam ürünleri üreticisi olan ve 130'dan fazla ülkeye ihracat yapan Gürallar Grubu'nun CFO'su olarak görev almış ve Grup'un ilk yurt dışı finansman ve yurt dışı büyüme projelerini yürütmüştür.

Yalınay SMMM belgesi sahibidir. İyi derecede İngilizce bilen Yalınay, bir çocuk babasıdır.

Ertunç Soğancıoğlu

Ertunç Soğancıoğlu

Murahhas Aza-Genel Müdür

1980 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümünden mezun olmuştur. T. Emlak Kredi Bankasında Müfettiş, Şube Müdürü, Krediler Müdürü, Kredi Daire Başkanı ve Ticari Krediler Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu dönem içerisinde T. Emlak Bankasını temsilen Ataköy Otelcilik A.Ş. ve Ataköy Turizm A.Ş.’de Denetim Kurulu üyelikleri, yine Ataköy Otelcilik A.Ş., Emlak Pazarlama A.Ş. ve Arap Türk Bankasında Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır.

1996 yılında kendi isteği ile T. Emlak Bankasından ayrılarak özel sektöre geçmiştir. Atlas Faktoring Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, HMB Finansal Kiralama A.Ş., Güney Turizm A.Ş., HMB İnşaat A.Ş. ve Atlas Döviz A.Ş. gibi şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır.

2001 yılından itibaren Doruk Faktoring A.Ş.’de Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Ayrıca halen Doğan Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Doruk Finansman A.Ş.’de Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bu dönem içerisinde; Hürriyet Gazetecilik, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. gibi önemli kurumlarda Yönetim ve İcra Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

Yeni bir dünya, yeni bir çehre: Doruk Faktoring sizlerle…

Kurulduğu 1999 yılından beri Türk Finans Dünyası’nın önemli kuruluşlarının içerisinde yer alan Doruk Faktoring, 2017 yılında, yeni organizasyon yapısı ile başlattığı değişim ve inovasyon çalışmalarını kurumsal çehresini yenileyerek devam ediyor.

Doğan Holding güvencesiyle yatırımcılarına geniş bir hizmet portföyü sunan Doruk Faktoring olarak, inovasyon çalışmalarımız kapsamında sizlere yeni kurum kimliği ve yeni web sitesini sunmaktan gurur duyuyoruz.

22 yıldır, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek ürettiğimiz dinamik çözümlerle Türkiye Faktoring piyasasının en önemli markalarından biri olduğumuzun bilinciyle, her zaman geleceğe ve teknolojiye güler yüz ve kararlılıkla bakıyoruz.

Bakmaya devam edeceğiz.